Hakkımızda

Poetic Tekstil ve Medikal Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. 20 yılı aşkın tekstil tecrübesi ile yetişmiş, öğrenimini ilgili alanlarda tamamlamış ekibiyle tam anlamıyla steril üretim tesisinde cerrahi maske ve cerrahi önlük gibi medikal amaçlı kullanılacak ürünlerin üretimlerini yapmaktadır. Bunun dışında tekstil sektörünün birkaç farklı alanında da hizmet veren firmamız pandemi nedeniyle üretim yoğunluğunu medikal ihtiyacını gidermek amacıyla aktararak Türkiye'de bir çok büyük firma ve ailenin gerçek koruma ekipmanları ile çalışma ve yaşamı devam ettirme eyleminde katkıda bulunmuştur.


ADRES
Egemenlik Mahallesi 6094 Sokak
No: 21 Işıkkent - Bornova / İzmir
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi - Cuma: 08:30 - 18:30
Cumartesi: 08:30 - 13:00SIKÇA SORULAN SORULAR

HANGİ BELGELERE SAHİBİZ ?
CE Belgesi, ISO 14001:2015 , ISO 13485:2016, ISO 9001:2015, ISO 45001:2018, ISO 31000:2018, EN-14683:2019 belgelerimiz bulunmaktadır.

ÜRETİMİNİZDE STERİLİZASYON NE DURUMDA ?
Üretimimizin ilk anından paketlenme ve nakliyeye kadar her aşamada özel tulum, maske ve eldiven kullanan ekip arkadaşlarımız düzenli olarak 4 saatte bir buharlı ekipman temizliği yapmaktadır. Dışarıda giyilen kıyafetlerini üretim kıyafetleri ile değiştirmekte, Ayakkabı ve diğer ekipmanlar ile üretim alanına girilememektedir. Üretim alanına dışarıdan biri girmek istediğinde tüm korunma ekipmanlarını giymekte ve ayakkabılarını tam sana galoşlar giymek zorundadır.

ÜRETİMİ EL DEĞMEDEN Mİ YAPIYORSUNUZ ?
Her sektörde olduğu gibi üretimin belli kısımlarında insan gücüne ihtiyaç bulunmaktadır. Bu güç kullanımı sırasında tulum, maske ve eldiven kullanımı zorunludur. İnsan temasının bulunduğu aşamalardan biri kumaşın fabrikamıza getirilmesidir. Bu aşamada insan teması zorunludur. Kumaşın dikilmesi aşamasında hiçbir insan teması bulunmamakta ancak paketleme  yine tam korumalı ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Sterilizasyon için sürekli temizlik, dezenfektan ve 170 santigrat derece buharlı ekipman temizliği sağlanmaktadır.

FABRİKANIZ NEREDE ?
İletişim bilgileri gibi adres bilgimiz de iletişim sayfamızda mevcuttur. Fabrika adresimiz, Egemenlik Mahallesi 6094 Sokak No:21 Işıkkent - Bornova / İzmir

MASKELERİNİZ KAÇ KATLI ?
Maskelerimiz birkaç grupta yer aldıkları için kat sayısı tipine göre değişmektedir. Tip2R cerrahi maskelerimiz 3 katlıdır. (Spunbond - Meltblown - Spunbond). FFP2 N95 maskelerimiz ise 5 katlıdır. (Spunbond - Meltblown - Meltblown - Spunbond - Spunbond)